Számlaszám: OTP 11749008-20119980
Adószám: 19272777-2-20

Női U17-es Eb: aranyérmes a magyar válogatott!

Hírek

Hibátlan mérleggel, U17-es Európa-bajnok a magyar női válogatott, amely a fináléban négy góllal győzte le Svédországot Celjében.

Női U17-es Európa-bajnokság, döntő 2019. augusztus 11. (vasárnap):
MAGYARORSZÁG-SVÉDORSZÁG 28-24 (13-9)
Celje, játékvezetők: Backovic, Palackovic (szlovénok).

MAGYARORSZÁG: Bukovszky, Németh K., Zsigmond (kapusok), Bánhidi, Faragó L. 2, Farkas J. 5, Horváth N. 1, Juhász G., Kajdon 2, Koronczai 7, Kukely 3, Kürthi 3, Mérai 1, Rittlinger, Vámos M. 3, Woth 1. Szövetségi edző: ifj. Kiss Szilárd.
SVÉDORSZÁG: Aseskog, Saffari, Popaja (kapusok), Andersson, Asberg 1, Axner, Blomst, Johansson, Koppang 1, Lindberg Blohm 8, Mumbongo 3, Östblom, Rahunen Sembe, Shoai Hallberg 2, Stojilkovic 9, Wedenby. Szövetségi edző: Patrik Savarén.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. 1/0.

A magyar együttes a középdöntőben már találkozott svéd ellenfelével, akkor szintén négy találattal győzték le a mieink az északi csapatot. Jól kezdte a találkozót a magyar együttes, végig kézben tartotta a mérkőzést és nem adta át a vezetést a mérkőzés során egyszer sem a skandinávoknak. Zsigmond a kapuban ziccerek sorát védte és kiválóan védekezett a magyar válogatott, tíz perc alatt mindössze két gólt kaptunk, ugyanakkor a svéd kapusteljesítményre sem lehetett panasz. A szünetben 13-9-re vezetett ifj. Kiss Szilárd együttese.

A második félidőben kicsit megállt a támadójátékunk folyamatossága, 14-12-nél egy gólra zárkózhatott volna fel ellenfelünk, de Woth találatával, majd Faragó duplájával újra visszaállt az öt gólos előnyünk. Felkeményedett a magyar védekezés és javult a kapusteljesítményünk, Zsigmond újra parádézott a kapuban, Kiss Szilárd pedig remekül forgatta a csapatát (18-12). Ekkor kicsit fellélegezhettünk, azonban a svédek egymás után négy gólt lőttek, így kénytelen volt időt kérni a magyar szövetségi kapitány, a kapuba pedig Bukovszky érkezett. 21-14-ről 21-19-re jöttek fel a skandinávoki, így újabb magyar időkérés következett, amely megtörte a hatperces magyar gólcsendet, a magyar válogatott végül 28-24-es végeredménnyel megnyerte az Európa-bajnoki aranyérmet.

Ifj. Kiss Szilárd szövetségi edző: – Nagyon boldogok vagyunk! Rengeteg munkánk volt ebben a sikerben, köszönet természetesen a lányoknak, a stábnak, a klubok edzőinek és a szurkolóinknak!

Legjobb jobbszélső: Kürthi Laura
MVP: Kajdon Blanka

hirek_foto

A magyar női ifjúsági válogatott Eb-kerete:
Kapusok: NÉMETH Kata (Dunaújvárosi KKA), BUKOVSZKY Anna (GVM Europe-Vác), KUBINA Molli (NEKA), ZSIGMOND Panna (FTC-RAIL Cargo Hungaria)

Jobbszélső: RITTLINGER Lotti (Mohácsi TE)
Jobbátlövők: KÜRTHI Laura (Győri Audi ETO), HORVÁTH Nikolett (NEKA)
Irányítók: KAJDON Blanka (NEKA), WOTH Viktória (NEKA), FARKAS Johanna (Győri Audi ETO)
Beállók: FARAGÓ Luca (NEKA), BÁNHIDI Barbara (NEKA)
Balátlövők: JUHÁSZ Gréta (NEKA), KORONCZAI Petra (Dunaújvárosi KKA), NAGY Laura (NEKA)
Balszélsők: VÁMOS Mira (NEKA), MÉRAI Maja (NEKA)

Szövetségi edző: ifj. KISS Szilárd
Edző: PAPP György